Loading

KLĄTWA SZCZYTNIAKA – ZAPISY

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wyobraź sobie, że jesteś panem tych gór – legendarnym świętokrzyskim jeleniem! Chcąc sprawdzić własny charakter i siłę, postanowiłeś oblecieć swoje włości. Suniesz szybko w dół po liściach, by zajrzeć co słychać nad potokiem. Biegniesz wąskimi dzikimi ścieżkami, by sprawdzić jak rosną młode buki i czy śnieżna czapa nie powaliła kilkusetletniej jodły samotnicy. Szlifujesz kopyta na stromym gołoborzu Szczytniaka. Racice ci się rozjeżdżają, ale po kilku niezdarnych susach puszczasz się galopem w stronę najmniejszej leśniczówki świata i świętego gaju, schowanego w samym środku lasu. Chcąc sprawdzić najpiękniejszy widok na Łysiec – od pokoleń uznawany za miejsce mocy, wdrapujesz się na górę Witosławską – tu ponoć nawet nie zapuszczają się wilki, może czują moc pogańskiego miejsca kultu. Bierzesz głęboki oddech, odchodzą mroczki sprzed oczu i znów biegniesz ostro w dół, po luźnych kamieniach – prosto na szagę. Wybiegasz na obrzeża lasu, każdy krok dudni o podłoże, chcesz pokazać się lokalnej ludności, że legenda wciąż jest żywa. Pan jest na włościach. Pijesz ze źródła, którego woda miewa malinowy posmak i pędem wracasz, tam skąd wyruszyłeś na swój obchód – do Jeleniowa!


Zapisz się na KLĄTWĘ SZCZYTNIAKA 2020 


Organizator:  ANALOGOWI, ul. Żelazna 43 lok. 21, 25-014 Kielce, NIP 959-168-28-68
Kontakt: biuro(małpa)goswimrun.pl . tel: +48 696422542

REGULAMIN
I. PODSTAWOWE INFORMACJE

Organizatorem zawodów jest firma Analogowi. biuro(małpa)goswimrun.pl 
Dyrektor Wyścigu: Jędrzej Maćkowski tel. 600872376
Biuro Zawodów – Anna Lis tel. 696422542
Data: 1.02.2020
Miasto Gospodarz: Nowa Słupia

Miejsce (start i meta): Szkoła Podstawowa w Jeleniowie k. Nowej Słupi
Dystanse:
KLĄTWA SZCZYTNIAKA –  33 km – 1290 m przewyższenia (limit czasu 6 godzin)
TWARDE KOPYTO  – 21 km – 712 m przewyższenia (limit czasu 4 godzin)

Limit uczestników – 200 zawodników na 33 km, 150 zawodników na 21 km

Aktualności podawane są na stronie internetowej:
https://www.klatwa-szczytniaka.kingrunner.com/
https://www.facebook.com/klatwaszczytniaka

Gołe pliki GPX na oba dystanse do pobrania tutaj!

Limit uczestników – 150 zawodników na 33 km, 150 zawodników na 21 km

LINK DO ZAPISÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ!!!

II. PROGRAM IMPREZY

PIĄTEK 31.01.2020

19:00-21:00 wydawanie pakietów w hali sportowej w Nowej Słupi ul. Szkolna 10 (Wejście na tyłach hali!) – nie wydamy pakietu bez dowodu tożsamości – paszportu lub dowodu osobistego

20:00 – nieobowiązkowa odprawa dla obu dystansów

SOBOTA 1.02.2020

7:00-9:00 wydawanie pakietów w hali sportowej w Nowej Słupi ul. Szkolna 10 Wejście na tyłach hali!) – nie wydamy pakietu bez dowodu tożsamości – paszportu lub dowodu osobistego. Pamiętajcie by przyjść odpowiednio wcześniej (patrz godziny odjazdów autobusów!!!)

8:45 odjazd 2 autokarów z zawodnikami (przy Hali sportowej – punkt zbiorczy – czarna flaga „odGrubasadoUltrasa”) (Numery od 1 do 120.  Wszyscy zawodnicy zanoszą worki z depozytami do szkoły w Jeleniowie, która znajduje się w miejscu startu)! 

9:30 odjazd 2 autokarów z zawodnikami (przy Hali sportowej – punkt zborny – czarna flaga „odGrubasadoUltrasa”) (Numery od – 200 do 300. Zawodnicy zostawiają worki z depozytami w autokarach, my przeniesiemy je do szkoły)!

10:00 start obu dystansów 21 km i 33 km !!!

13:00 dekoracja dystansu 21 km

13:30 – 16:20 wahadłowe kursy autokarów z zawodnikami do hali sportowej w Nowej Słupi. W hali jest możliwość wzięcia pryszniców! Tu pierwszy raz możecie skorzystać z żeli Salco dołożonych do pakietów. 😉

14:00 zamknięcie trasy 21 km

14:30 dekoracja dystansu 33 km

16:00 zamknięcie trasy 33 km – dekoracja  dystansu 33 km

Po 17:00 – impreza w najstarszej knajpce w Nowej Słupi – Cafe Nina – Rynek 2. Losowanie nagród.

III.DYSTANS I TRASA

 1. „Klątwa Szczytniaka 2020” odbywa się na dwóch dystansach 21 km, 33 km.  Przeprowadzona jest szlakami turystycznymi, leśnymi ścieżkami oraz wiejskimi drogami. Zawodnicy z poszczególnych dystansów całą trasę pokonują bez supportu. Korzystanie z pomocy żywieniowej z zewnątrz jest możliwe tylko na punkcie żywieniowum Witosławicach.
 2. Limit czasu ukończenia zawodów

–  dystans 33 km (+ m/ – m): 6 godzin
– dystans 21km (+ m/ – m): 4 godzin,

 1. Trasy wszystkich dystansów będą oznakowane taśmami i strzałkami kierunkowymi oraz zmywalną kredą. 
 2. Trasy wszystkich dystansów są wymagające technicznie (np. luźne kamienie,  spore przewyższenia, korzenie, gołoborze).
 3. Trasa zawodów przebiega po terenach leśnych o różnej nawierzchni oraz po drogach publicznych, po których odbywa się ruch samochodów. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności w trakcie poruszania się po drogach publicznych oraz do stosowania się do przepisów ruchu drogowego. (najdłuższy dystans ma ok 1,5 km drogi publicznej)
 4. Na odcinkach trasy, przebiegających po drogach publicznych obowiązują przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na tych odcinkach Zawodnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i zobligowani do poruszania się zgodnie z przepisami Ustawy Prawo o ruchu drogowym. 


KLĄTWA SZCZYTNIAKA – 33 km – 1190 m. przewyższenia +/-    

 

 

 Przewyższenie Klątwa Szczytniaka 33 km – 1190 m up and down


TWARDE KOPYTO 21 km – 712 – m. przewyższenia +/-  


Poglądowa mapa  

Przewyższenie Twarde Kopyto 21 km – 720 m up and down

IV. BIURO ZAWODÓW

 1. Biuro zawodów będzie mieściło się w Hali sportowej w Nowej Słupi i będzie czynne:
  – w piątek 31.01.2020 r. w godzinach 18:00-21:00 dla wszystkich dystansów,
  – w sobotę 1.02.2020 r. w godzinach 07:00-09:00 dla wszystkich dystansów,
 2. Pakiet startowy odebrać można wyłącznie w biurze zawodów w godzinach wskazanych w programie imprezy. Można upoważnić inną osobę do odbioru pakietu startowego, ale zostanie on wydany bez chipa. Po chip zawodnik musi zgłosić się osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość nawet bezpośrednio przed startem.
 3. Pakiety, które nie zostaną odebrane w godzinach pracy Biura Zawodów, nie będą wydawane w innym terminie oraz nie będą rozsyłane w późniejszym terminie.

VPUNKTY ODŻYWCZE

 1. Na dystansie 21 km będą znajdowały się 1 punkt odżywiania na trasie oraz 1 punkt odżywiania za metą.
 2. Na dystansie 33 km będą znajdowały się 2 punkty odżywiania na trasie oraz 1 punkt odżywiania za metą.
 3. W celu przelania napojów, każdy zawodnik ma obowiązek posiadania własnego bidonu lub kubka.

VI. TOALETY

 1. Z toalet można korzystać w Hali Sportowej w Nowej Słupi oraz na samym starcie w Szkole w Jeleniowie

 VII. POMIAR CZASU

 1. Elektroniczny pomiar czasu prowadzony będzie przez „Profesjonalny Pomiar Czasu JK Ostrowski”

VIII. KLASYFIKACJE

 1. Klątwa Szczytaniaka to nie bieg o złote kalesony. Na żadnym z dystansów nie prowadzimy klasyfikacji wg kategorii wiekowych. Głównym celem zawodów jest pokazanie pięknych i nieznanych terenów Gór Świętokrzyskich, integracja środowiska i dobra zabawa.
  Jedynym rozróżnieniem jest klasyfikacja wg. płci. Na obu dystansach nagrodzimy pierwsze trzy panie i pierwszych trzech mężczyzn symbolicznymi flakonem z winniarni sąsiada Grubasa – więc może jedna jest to bieg o złote kalesony 😉

IX. NAGRODY

 1. W „Klątwie Szczytniaka“ na obu dystansach pierwszych trzech zawodników i pierwsze trzy zawodniczki, każdego z dystansów otrzymują podczas dekoracji idnywidualne medale i butle wina od sąsiada Grubasa.
 2. Nagród pieniężnych nie przewiduje się. Wino droższe od pieniędzy!
 3. Każdy zawodnik, który ukończy „Klątwę Szczytniaka” otrzyma okolicznościowy medal finishera.

X. WARUNKI UDZIAŁU

 1. W zawodach biegowych „Klątwa Szczytniaka“ mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 18 lat i przedstawią swój dowód tożsamości ze zdjęciem oraz podpiszą kartę zawodnika wraz z oświadczeniem o stanie zdrowia.
 2. Zawodnik zobowiązany jest do posiadania wyposażenia obowiązkowego, które może być skontrolowane przez organizatora podczas odbioru pakietu startowego, przed startem i na trasie biegu. Brak jakiegokolwiek elementu wyposażenia obowiązkowego będzie skutkować dyskwalifikacją.

 

XI. WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

 1. Wyposażenie obowiązkowe na trasie 33 km:
  – numer startowy otrzymany od organizatora,
  – ważny dowód osobisty lub paszport,
  – folia NRC 160×210 cm,
  – bidon, flask lub kubek,
  – telefon komórkowy z naładowaną baterią, która wytrzyma kilka godzin (z wpisanym numerem kontaktowym do organizatora),
  – dodatkowa warstwa docieplająca, czapka lub buff i rękawiczki
 2. Wyposażenie obowiązkowe na trasie 21 km:
  – numer startowy otrzymany od organizatora,
  – ważny dowód osobisty lub paszport,
  – folia NRC 160×210 cm,
  – bidon lub kubek,
  – telefon komórkowy z naładowaną baterią, która wytrzyma kilka godzin (z wpisanym numerem kontaktowym do organizatora),
  – dodatkowa warstwa docieplająca, czapka lub buff i rękawiczki
 3. Wyposażenie zalecane na przepak (ciepłe ubrania, suche buty) Zanim autokary zwiozą zawodników do Nowej Słupi, będą musieli poczekać do ok pół godziny na transport. Mimo, że będzie dla nich przygotowane ciepłe pomieszczenie, należy przwidzieć, że nastąpi wychłodzenie organizmu i trzeba być na to odpowiednio przygotowanym.
 4. Na wszystkich dystansach biegu „Klątwa Szczytniaka” zaleca się posiadanie urządzenia umożliwiającego nawigację satelitarną wraz ze śladem trasy pobranym ze strony pl(dokładny track podany zostanie 10 dni przed zawodami)

XII. WYPOSAŻENIE ZALECANE NA PRZEPAK DO SZKOŁY W JELENIOWIE

Z powodów logistycznych do szkoły w Jeleniowie zabieramy tylko niezbędne rzeczy do przebrania się po biegu, bez prysznica (prysznice dopiero możliwe w Hali Sportowej w Nowej Słupi). Warto ze sobą zabrać suche buty na przebranie, suchą ciepłą bluzę, czapkę i kurtkę. Na mecie autokary będą zwoziły do Nowej Słupi pod Halę zawodników w momencie, gdy się zapełnią. Szkołą jest ogrzewana. Serwowany będzie tam posiłek regeneracyjny dla zawodników. Na zewnątrz tuż przy mecie rozpalone zostanie ognisko.

Prosimy zatem o zminimalizowanie bagażu, jednak rozsądne spakowanie wszelkich niezbędnych rzeczy.

XIII. OPŁATY

 1. W zawodach „Klątwa Szczytniaka 2020“ na dystansie 33 km obowiązują opłaty w wysokości:
  159,00 PLN płatne do 20.12.2019
  169,00 PLN płatne od 21.12.2019 do 19.01.2020
  179,00 PLN od 20.01.2020 do 29.01.2020 lub do wykorzystania limitu startujących
 2. W zawodach „Klątwa Szczytniaka 2020“ na dystansie 21 km obowiązują opłaty w wysokości:
  139,00 PLN płatne do 20.12.2019
  149,00 PLN płatne od 21.12.2019 do 19.01.2020
  159 PLN płatne od 20.01.2020 do01.2020 lub do wykorzystania limitu startujących
 3. Termin uregulowania opłaty startowej następuje do 7 dni od daty wysłania formularza zgłoszeniowego.
 4. O terminie zgłoszenia decyduje data zaksięgowania przelewu na koncie bankowym Organizatora. Wszystkie koszty wpłaty wpisowego pokrywa osoba wpłacająca.

Po otrzymaniu maila rejestracyjnego wpłaty dokonujemy przelewem tradycyjnym na konto:
Analogowi Żelazna 43 lok.21 25-014 Kielce.

Nr konta w Banku ING Bank Śląski 50 1050 1025 1000 0091 4637 8576

W tytule przelewu powinno znaleźć się „nazwisko i imię, Klątwa Szczytniaka 2020, dystans”.

 1. Wpisowe nie podlega zwrotowi.
 2. W przypadku, gdy lista startowa jest już wypełniona i nie ma listy rezerwowej, tylko organizator może zezwolić na przeniesienie opłaty startowej na innego uczestnika, którego wskaże zawodnik znajdujący się na liście startowej, pod warunkiem zgłoszenia się tego uczestnika do systemu zapisów i dokonania opłaty manipulacyjnej za przepisanie pakietu w wysokości 10 PLN oraz dopłaceniu różnicy do obowiązującej opłaty startowej. Zmianę taką można dokonać do dnia 29.01.2020 r. Rozliczenie wpłaty osoby rezygnującej dokonują osoby zainteresowane między sobą.
 3. Organizator wystawia faktury VAT wyłącznie na żądanie pisząc na adres mailowy biuro@goswimrun.pl do ostatniego dnia miesiąca od sprzedaży usług, Wpisanie danych do faktury na koncie zawodnika, nie jest równoznaczne z prośbą o nią.
 4. Dokonując zgłoszenia na zawody zawodnik oświadcza, że wyraża zgodę na wystawienie i przesłanie faktury w formie elektronicznej przez firmę Analogowi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie przesyłania faktur w formie elektronicznej, zasad ich przechowywania oraz trybu udostępniania organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz.U. Nr 249, poz. 1661).
 5. Wpisowe pobierane jest od uczestników w celu sfinansowania imprezy „Klątwa Szczytniaka”

XIV. WYNIKI

 1. Wyniki będą zamieszczone na stronie internetowej zawodów https://www.klatwa-szczytniaka.kingrunner.com/ oraz na platformie rejestrującej zawodników i dokonującej pomiar czasu do 24 godzin od startu zawodników.
 2. Ostateczne i oficjalne wyniki zostaną podane po rozpatrzeniu protestów, najpóźniej 02.02.2020 roku.
 3. Klasyfikacja generalna odbywać się będzie na podstawie czasów netto (liczonych od przekroczenia linii startu). Wyjątkiem jest trzech pierwszych mężczyzn oraz trzy pierwsze kobiety.
 4. Trzy pierwsi mężczyźni oraz trzy pierwsze kobiety klasyfikowani będą na podstawie czasów brutto (od strzału startera).
 5. W wynikach będzie podany czas netto oraz czas brutto. 

XV.OCHRONA DANYCH

 1. Dane osobowe przekazywane przez Uczestników podlegają ochronie jako dane osobowe w rozumieniu przepisów Rozporządzenia  Parlamentu  Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO).
 2. Administratorem danych osobowych jest ANALOGOWI Żelazna 43 lok.21 25-014 Kielce NIP:9591682868
 3. Celem przetwarzania danych osobowych jest realizacji wszystkich czynności niezbędnych dla udziału w zawodach, realizacji przez Administratora usług związanych organizacją oraz udziałem Uczestników w zawodach, publikacja wyników, list startowych, obsługa reklamacji, dochodzenie roszczeń, realizacja obowiązków podatkowych.
 4. Podstawą prawną przetwarzania jest, iż przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy  (art. 6 ust. 1 lit b) RODO) oraz do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze (art. 6 ust. 1 lit c) RODO).
 5. Dane osobowe mogą być ujawniane przez Administratora podmiotom z nim współpracującym przy realizacji usług, na podstawie umów powierzenia przetwarzania danych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych osobowych (w szczególności organizatorowi zawodów, jeżeli jest nim inny podmiot niż Administrator, dostawcom usług IT, pomiarów wyników, druku itp.).
 6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługują Uczestnikowi następujące prawa: 
  prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych – w takim jednak wypadku, Administrator informuje, że niemożliwe będzie wykonanie przez Administratora obowiązków organizatora imprezy, w tym w szczególności umożliwienie Uczestnikowi startu w zawodach, pomiar wyników lub wydanie nagrody;  
  prawo dostępu do danych osobowych oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania;
  •   prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania;
  •   prawo do przenoszenia danych na zasadach określonych w RODO;
  •   prawo skargi do organu nadzorczego.
 7. Dane osobowe będę przetwarzane przez cały okres organizacji i przebiegu  zawodów, a także po tym czasie jeśli będzie to niezbędne do wykonanie obowiązków przewidzianych prawem lub realizacji interesu Administratora.
 8. Uczestnik wyraża zgodę na utrwalanie jego wizerunku w trakcie zawodów dowolną techniką oraz wyraża zgodę na nieodpłatne korzystanie przez Administratora z tak utrwalonego wizerunku wyłącznie w celach informacyjnych, promocyjnych i marketingowych związanych z zawodami. Niniejsza zgoda obejmuje wykorzystanie wizerunku na wszelkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Użytkownik wyraża zgodę na  przetwarzanie wizerunku poprzez kadrowanie, cyfrową obróbkę, kompozycję, łączenie z innymi obrazami lub wizerunkami innych osób w zakresie koniecznym dla celów opisanych wyżej.

XVI. REKLAMACJE

 1. Reklamacje dotyczące spraw związanych z „KLĄTWĄ SZCZYTNIAKA 2020“ należy składać na piśmie wraz z uzasadnieniem do organizatora na mail:biuro@goswimrun.pl z tematem maila „Klątwa Szczytniaka – Reklamacja”, w terminie 24 (dwudziestu czterech) godzin od daty przeprowadzenia imprezy.
 2. Reklamacje przesłane po upływie terminu określonego w ustępie 1 niniejszego paragrafu nie będą rozpatrywane.
 3. Reklamacje dotyczące zawodów „Klątwa Szczytniaka 2020“ Organizator rozpatrywać będzie w terminie 7 (siedmiu) dni od dnia ich otrzymania.
 4. Decyzja Organizatora w sprawie reklamacji dotyczących zawodów „Klątwa Szczytniaka 2020“będzie ostateczna.

XVII. UWAGI KOŃCOWE

 1. Ostateczne zamknięcie listy startowej nastąpi dnia 24.01.2020 r. o godz. 23:59 
 2. W ramach pakietu startowego zawodnik otrzyma: numer startowy i agrafki, zwrotny chip do pomiaru czasu, profesjonalny pomiar czasu, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bufet w strefie finishera, punkty odżywiania na trasie zawodów, posiłek, ubezpieczenie NNW, medal za ukończenie zawodów, transport autokarem z Nowej Słupii do Jeleniowa i z powrotem. Organizator gwarantuje pełny pakiet startowy tylko w przypadku zapisów dokonanych nie później niż miesiąc przed planowanym terminem imprezy.
 3. Organizator zapewnia depozyt ubraniowy na czas trwania biegów.
 4. Organizator posiada ubezpieczenie OC.
 5. Organizator ubezpiecza zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 6. W czasie trwania zawodów Organizator zapewnia opiekę medyczną.
 7. Odbiór nagród i statuetek może nastąpić wyłącznie podczas kończącej zawody ceremonii wręczenia nagród. Zawodnik może upoważnić inną osobę do ich odbioru. Organizator nie wysyła nieodebranych nagród i statuetek.
 8. Organizator nie zapewnia noclegów dla zawodników.
 9. W biegu „Klatwa Szczytniaka“ nie będą wymagane licencje PZLA.
 10. Sprawy nieobjęte regulaminem rozstrzyga Organizator.
 11. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.
 12. Decyzje lekarzy i ratowników medycznych dotyczące kontynuowania biegu podczas imprezy są ostateczne i nieodwołalne.
 13. Zapisując się do udziału w zawodach uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.
 14. Osoby bez ważnego numeru startowego będą usuwane z trasy przez obsługę zawodów.
 15. Zabrania się poruszania po trasie zawodów na rowerach oraz innych urządzeniach mechanicznych bez ważnego zezwolenia wydanego przez Organizatora. Niedozwolony jest również bieg z psem.
 16. W przypadku niespodziewanych klęsk żywiołowych (takich jak powódź, sztorm, grad, huragan, ulewny deszcz, burze z piorunami, okiść itp.) lub wystąpienia innych czynników mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo zawodników, Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania imprezy i przełożenie jej na inny termin lub zmiany formuły zawodów.
 17. Uczestnicy startują wyłącznie na własną odpowiedzialność i ponoszą związane z tym ryzyko. Wszyscy Uczestnicy przyjmują do wiadomości, że udział w zawodach wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą naturalne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwości odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych (w tym śmierci), a także szkód i strat o charakterze majątkowym.
 18. Dopuszczamy biegaczy z psami. Psy całą trasę powinny biec na uwięzi. Właściciel psa ma obowiązek pokazać podczas odbioru pakietu ważne szczepienia psa w książeczce weterynaryjnej. Uczestnicy z psami startują w ostatniej linii startu. Psy na punktach kontrolnych też dostaną coś do jedzenia 😉

 

Zarejestruj się i zapisz na wybrany dystans 

 

Organizator  ANALOGOWI, ul. Żelazna 43 lok. 21, 25-014 Kielce, NIP 959-168-28-68 Kontakt biuro(at)goswimrun.pl
tel:696422542